Bandingkan aplikasi puasa

Perbandingan aplikasi puasa berselang-seli terbaik

Tujuh aplikasi puasa popular bersebelahan: apa yang percuma, berapa yang anda bayar, apa yang dijejak dan sesuai untuk siapa

Kami melihat aplikasi puasa dengan jumlah penarafan terbanyak di App Store AS: Zero, Simple, Fastic, BodyFast, FastEasy dan Window, serta aplikasi kami sendiri, Fasting Tracker. Semuanya mengira masa puasa anda. Bezanya ialah apa yang percuma, apa lagi yang cuba dilakukan, peranti yang disokong dan apa yang dinyatakan oleh label Privasi App mereka.

Sepintas lalu

Daripada halaman App Store AS dan laman web setiap aplikasi, disemak pada 24 Oktober 2026; harga ialah harga App Store AS mengikut tempoh pengebilan, dan banyak aplikasi menunjukkan beberapa harga untuk pelan yang sama apabila tawaran berubah. Lajur Fasting Tracker ialah aplikasi kami sendiri.
Fasting TrackerZeroSimpleFasticBodyFastFastEasyWindow
Pemasa puasa tanpa membayarYaYaYaYaYaTidakYa
Tahap puasaYaYaTidak dinyatakanYaYaYaTidak dinyatakan
Log makanan atau pengiraan kaloriTidakYaYaYaYaTidak dinyatakanYa
Aplikasi Apple WatchYaYaYaTidakTidakTidakYa
Aplikasi iPadYaTidakTidakTidakYaTidakYa
Bahasa311 (Inggeris)13116810
Data yang digunakan untuk menjejak anda (Privasi App)TiadaTiadaYaYaYaYaYa
"Mengandungi Iklan" (App Store)Tidak disenaraikanTidak disenaraikanDisenaraikanDisenaraikanDisenaraikanTidak disenaraikanTidak disenaraikan
Perlu akaunTidakTidak dinyatakanTidak dinyatakanTidak dinyatakanPilihanTidak dinyatakanTidak dinyatakan
Pelan bulanan$6.99$9.99Tidak dinyatakan$14.99$11.99 hingga $16.99$9.99 hingga $19.99$14.99
Pelan tahunan$29.99$89.99Tidak dinyatakanTidak dinyatakan$34.99 hingga $69.99$29.99$39.99 hingga $89.99
Pembelian seumur hidup$79.99Ahli terpilih sahajaTidak disenaraikanTidak disenaraikanTidak disenaraikanTidak disenaraikanTidak disenaraikan

Aplikasi-aplikasinya, satu demi satu

  1. Fasting Tracker

    Flawless Studio

    Terbaik untuk pemasa puasa yang percuma dan peribadi

    Aplikasi kami. Pemasa cincin dengan 8 tahap badan, rentetan, lencana, berat dan air, tanpa perlu mendaftar dan tanpa iklan. Ia tidak merekod makanan atau mengira kalori.

    • 13:11, 14:10, 16:8 dan 18:6 percuma; puasa yang lebih panjang dan tersuai dengan Pro
    • iPhone, iPad, iPhone Duo dan Apple Watch, dalam 31 bahasa
    • Pro dari $6.99 sebulan atau $29.99 setahun, atau $79.99 sekali bayar untuk seumur hidup
    • Mengimport sejarah anda daripada Zero atau hamparan
  2. Zero

    Zero Longevity Science

    Terbaik untuk komuniti puasa yang besar

    Antara aplikasi puasa yang paling terkenal, sudah ada sejak 2016. Pemasa, rentetan, trend mingguan, artikel pakar dan cabaran adalah percuma; Zero Plus menambah penjejakan protein dan makanan, dan banyak lagi.

    • Ada Apple Watch, tetapi tiada aplikasi iPad
    • Bahasa Inggeris sahaja
    • Tiada data yang digunakan untuk menjejak anda pada labelnya
    • Zero Plus: $9.99 sebulan atau $89.99 setahun
    Perbandingan penuh
  3. Simple

    AM Apps / Simple.Life

    Terbaik untuk jurulatih penurunan berat badan AI

    Lebih kepada jurulatih penurunan berat badan daripada pemasa puasa: makanan, air, berat, aktiviti dan pembantu AI, dengan puasa sebagai satu bahagian daripadanya.

    • Ada Apple Watch, tiada aplikasi iPad; memerlukan iOS 18.3
    • Penarafan 18+ di App Store
    • Labelnya menyenaraikan data yang digunakan untuk menjejak anda, dan "Mengandungi Iklan"
    • Pro dan Premium disenaraikan dari $14.99 hingga $59.99, tempoh tidak diterbitkan
    Perbandingan penuh
  4. Fastic

    Fastic GmbH

    Terbaik untuk makanan, resipi dan langkah

    Puasa serta penjejakan makanan, resipi, pengira langkah dan komuniti. Tanpa langganan, menurut halaman bantuannya, pemasa puasa, penjejak air dan pengira langkah kekal percuma.

    • iPhone sahaja: tiada aplikasi Apple Watch atau iPad
    • Akaun anda hanya berfungsi pada satu peranti pada satu masa
    • Labelnya menyenaraikan data yang digunakan untuk menjejak anda, dan "Mengandungi Iklan"
    • Fastic Plus: $14.99 sebulan
    Perbandingan penuh
  5. BodyFast

    BodyFast GmbH

    Terbaik untuk pelan mingguan berpanduan

    Pemasa puasa dan tahap yang percuma, dengan Coach berbayar yang mengubah pelan anda setiap minggu dan menambah penjejakan makanan dan kalori.

    • Ada aplikasi iPad dan Mac, tetapi tiada aplikasi Apple Watch
    • Boleh digunakan tanpa akaun
    • Labelnya menyenaraikan data yang digunakan untuk menjejak anda, dan "Mengandungi Iklan"
    • Coach: $11.99 hingga $16.99 sebulan, $34.99 hingga $69.99 setahun
    Perbandingan penuh
  6. FastEasy

    Welltech Apps

    Terbaik untuk pelan makan bersama puasa anda

    Puasa dengan resipi dan pelan makan. Halaman App Store-nya menyatakan anda boleh memuat turunnya secara percuma, tetapi penggunaan seterusnya memerlukan langganan.

    • iPhone sahaja: tiada aplikasi Apple Watch atau iPad
    • Labelnya menyenaraikan data yang digunakan untuk menjejak anda
    • Premium: $9.99 hingga $19.99 sebulan atau $29.99 setahun
    Perbandingan penuh
  7. Window

    Mosaic / ThrivePort

    Terbaik untuk pemasa pada setiap peranti Apple

    Pemasa puasa yang sudah lama wujud, dengan pelan dan peringatan percuma serta Premium untuk lebih banyak, pada iPhone, iPad dan Apple Watch.

    • Aplikasi iPad dan Apple Watch
    • Labelnya menyenaraikan data yang digunakan untuk menjejak anda
    • Premium: $14.99 sebulan, $39.99 hingga $89.99 setahun
    Perbandingan penuh

Cara memilih

Lima soalan sebelum anda memuat turun

  1. Tentukan sama ada anda mahu pemasa puasa atau aplikasi diet yang lengkap. Jika anda hanya mahu mengira masa puasa, anda tidak memerlukan log makanan atau jurulatih.
  2. Semak apa yang percuma. Beberapa aplikasi menawarkan pemasa utamanya terlebih dahulu dan mengenakan bayaran untuk selebihnya; satu aplikasi memerlukan langganan untuk terus menggunakannya.
  3. Baca label Privasi App di App Store, terutamanya "Data yang Digunakan untuk Menjejak Anda".
  4. Semak peranti anda: bukan setiap aplikasi mempunyai aplikasi Apple Watch atau iPad.
  5. Bandingkan harga bulanan dan tahunan, dan cari pilihan seumur hidup jika anda lebih suka tidak melanggan.

Apa yang dinyatakan oleh label Privasi App

Setiap halaman App Store mempunyai label Privasi App yang diisi oleh pembangun. "Data yang Digunakan untuk Menjejak Anda" (Data Used to Track You) bermaksud data yang dipautkan dengan aplikasi, laman web atau data syarikat lain untuk pengiklanan, atau dikongsi dengan broker data. "Mengandungi Iklan" (Contains Advertising) dipaparkan dalam butiran penarafan umur apabila aplikasi menunjukkan iklan. Label Fasting Tracker tidak menyenaraikan data yang digunakan untuk menjejak anda; ia memang memautkan sejarah pembelian, pengecam, interaksi produk dan data ranap kepada anda, untuk analitik yang boleh anda matikan dalam Seting.

Lima daripada enam aplikasi lain menyenaraikan data yang digunakan untuk menjejak anda, seperti sejarah pembelian, pengecam atau lokasi kasar, dan Simple, Fastic serta BodyFast menyenaraikan "Mengandungi Iklan". Zero dan Fasting Tracker tidak menyenaraikan data yang digunakan untuk menjejak anda. Baca lebih lanjut tentang cara Fasting Tracker mengendalikan data anda.

Harga

Ketujuh-tujuh aplikasi percuma untuk dimuat turun. Jika dibandingkan mengikut tempoh pengebilan di App Store AS, Fasting Tracker Pro mempunyai harga bulanan terendah, $6.99, berbanding $9.99 hingga $19.99 bagi yang lain, dan berkongsi harga tahunan terendah, $29.99, dengan FastEasy; yang lain menyenaraikan $34.99 hingga $89.99 setahun. Ia juga satu-satunya aplikasi antara ini yang menawarkan pembelian seumur hidup sekali bayar kepada semua orang, $79.99.

Pelan bulanan dan tahunan di App Store AS, disemak pada 24 Oktober 2026
AplikasiSebulanSetahun
Fasting Tracker Pro$6.99$29.99
Zero Plus$9.99$89.99
FastEasy Premium$9.99 hingga $19.99$29.99
BodyFast Coach$11.99 hingga $16.99$34.99 hingga $69.99
Fastic Plus$14.99Tidak dinyatakan
Window Premium$14.99$39.99 hingga $89.99
Simple Pro atau PremiumTidak dinyatakanTidak dinyatakan

Sesetengah aplikasi menjual tempoh pertama dengan harga lebih murah atau tawaran khas di web sahaja: Zero menawarkan $4.99 untuk bulan pertama dan, di laman webnya, tahun pertama pada harga $39.99, dan laman web Window menawarkan setahun pada harga $19.99. Simple menyenaraikan harga dari $14.99 hingga $59.99 tetapi tidak menyatakan tempoh bagi setiap harga. Lihat apa yang percuma dan apa yang ditambah oleh Pro.

Soalan

Apakah aplikasi puasa berselang-seli percuma yang terbaik?

Jika anda mahukan pemasa puasa itu sendiri secara percuma, Fasting Tracker, Zero, BodyFast dan Window semuanya menyediakannya tanpa bayaran. Fasting Tracker juga menyertakan 8 tahapnya, empat pelan dari 13:11 hingga 18:6, rentetan, berat, air, widget dan aplikasi Apple Watch dalam versi percuma, tanpa akaun dan tanpa iklan.

Aplikasi puasa mana yang tidak menjejak anda?

Pada label privasi App Store mereka, Fasting Tracker dan Zero tidak menyenaraikan data yang digunakan untuk menjejak anda. Simple, Fastic, BodyFast, FastEasy dan Window masing-masing menyenaraikan sebahagian.

Aplikasi puasa mana yang berfungsi pada Apple Watch?

Fasting Tracker, Zero, Simple dan Window mempunyai aplikasi Apple Watch. Fastic, BodyFast dan FastEasy tidak menyenaraikannya.

Adakah aplikasi puasa untuk iPad?

Fasting Tracker, BodyFast dan Window mempunyai aplikasi iPad. Fasting Tracker juga mempunyai susun atur untuk iPhone Duo, semasa tertutup dan terbuka.

Bolehkah saya memindahkan sejarah puasa saya ke aplikasi lain?

Fasting Tracker boleh mengimport puasa anda daripada eksport data Zero, atau daripada mana-mana aplikasi yang mengeksport hamparan atau fail JSON. Lihat cara beralih daripada Zero.

Aplikasi puasa manakah yang paling murah?

Jika dibandingkan mengikut tempoh pengebilan di App Store AS, Fasting Tracker Pro mempunyai harga bulanan terendah ($6.99), berkongsi harga tahunan terendah ($29.99) dengan FastEasy, dan merupakan satu-satunya aplikasi antara ini dengan pembelian seumur hidup untuk semua orang ($79.99). Sesetengah aplikasi mengadakan tawaran tempoh pertama atau tawaran laman web yang lebih murah, dan versi percuma Fasting Tracker, Zero, BodyFast dan Window tidak dikenakan sebarang bayaran.

Adakah saya memerlukan aplikasi puasa berbayar?

Tidak. Pemasa, pelan yang boleh anda kekalkan dan minum air sepanjang puasa adalah yang paling penting. Ciri berbayar seperti bimbingan atau puasa yang lebih panjang hanyalah tambahan. Mulakan dengan cara memulakan puasa berselang-seli.

Zero, Simple, Fastic, BodyFast, FastEasy dan Window ialah tanda dagangan pemilik masing-masing. Fasting Tracker tidak bergabung dengan, ditaja atau disokong oleh mana-mana daripada mereka; nama dan ikon mereka dipaparkan hanya untuk mengenal pasti aplikasi yang dibandingkan.

Sedikit tentang kesihatan

Fasting Tracker direka untuk kesejahteraan umum dan bukan peranti perubatan. Puasa tidak sesuai untuk semua orang: berbincang dengan doktor anda terlebih dahulu jika anda hamil, menghidap diabetes, pernah mengalami gangguan makan atau mengambil ubat, dan juga sebelum sebarang puasa yang panjang.