Sammenlign faste-apper

De beste appene for periodisk faste sammenlignet

Sju populære faste-apper side om side: hva som er gratis, hva du betaler, hva de registrerer, og hvem hver av dem passer for

Vi så på faste-appene med flest vurderinger i den amerikanske App Store: Zero, Simple, Fastic, BodyFast, FastEasy og Window, pluss vår egen app, Fasting Tracker. Alle tar tiden på fastene dine. Forskjellene ligger i hva som er gratis, hva annet de prøver å gjøre, hvilke enheter de kjører på, og hva personvernetikettene deres i App Store sier.

I korte trekk

Fra hver apps side i den amerikanske App Store og nettstedet, sjekket 24. oktober 2026; prisene er priser i den amerikanske App Store per betalingsperiode, og apper oppgir ofte flere for samme abonnement fordi tilbudene endrer seg. Kolonnen for Fasting Tracker er vår egen app.
Fasting TrackerZeroSimpleFasticBodyFastFastEasyWindow
Fastetimer uten å betaleJaJaJaJaJaNeiJa
FastefaserJaJaIkke oppgittJaJaJaIkke oppgitt
Matlogging eller kaloritellingNeiJaJaJaJaIkke oppgittJa
App for Apple WatchJaJaJaNeiNeiNeiJa
App for iPadJaNeiNeiNeiJaNeiJa
Språk311 (engelsk)13116810
Data som brukes til å spore deg (Personvern i appen)IngenIngenJaJaJaJaJa
"Inneholder reklame" (App Store)Ikke oppførtIkke oppførtOppførtOppførtOppførtIkke oppførtIkke oppført
Konto krevesNeiIkke oppgittIkke oppgittIkke oppgittValgfrittIkke oppgittIkke oppgitt
Månedsabonnement$6.99$9.99Ikke oppgitt$14.99$11.99 til $16.99$9.99 til $19.99$14.99
Årsabonnement$29.99$89.99Ikke oppgittIkke oppgitt$34.99 til $69.99$29.99$39.99 til $89.99
Livstidskjøp$79.99Bare for utvalgte medlemmerIkke oppførtIkke oppførtIkke oppførtIkke oppførtIkke oppført

Appene, én etter én

  1. Fasting Tracker

    Flawless Studio

    Best for en gratis, privat fastetimer

    Vår app. En ringtimer med kroppens 8 faser, rekker, merker, vekt og vann, uten noe å registrere seg for og uten reklame. Den logger ikke mat og teller ikke kalorier.

    • 13:11, 14:10, 16:8 og 18:6 gratis; lengre og egne faster med Pro
    • iPhone, iPad, iPhone Duo og Apple Watch, på 31 språk
    • Pro fra $6.99 i måneden eller $29.99 i året, eller $79.99 én gang for livstid
    • Importerer historikken din fra Zero eller et regneark
  2. Zero

    Zero Longevity Science

    Best for et stort fastefellesskap

    En av de mest kjente faste-appene, som har eksistert siden 2016. Timere, rekker, ukentlige trender, ekspertartikler og utfordringer er gratis; Zero Plus legger blant annet til logging av protein og mat.

    • Apple Watch, men ingen app for iPad
    • Bare engelsk
    • Ingen data som brukes til å spore deg, på etiketten
    • Zero Plus: $9.99 i måneden eller $89.99 i året
    Hele sammenligningen
  3. Simple

    AM Apps / Simple.Life

    Best for en AI-coach for vektnedgang

    Mindre en fastetimer enn en coach for vektnedgang: måltider, vann, vekt, aktivitet og en AI-assistent, med faste som én del av det.

    • Apple Watch, ingen app for iPad; krever iOS 18.3
    • Aldersgrense 18+ i App Store
    • Etiketten oppgir data som brukes til å spore deg, og "Inneholder reklame"
    • Pro og Premium oppført fra $14.99 til $59.99, perioder ikke publisert
    Hele sammenligningen
  4. Fastic

    Fastic GmbH

    Best for mat, oppskrifter og skritt

    Faste pluss matlogging, oppskrifter, en skritteller og et fellesskap. Uten abonnement forblir fastetimeren, vannloggen og skrittelleren gratis, ifølge hjelpesidene.

    • Bare iPhone: ingen app for Apple Watch eller iPad
    • Kontoen din fungerer på én enhet om gangen
    • Etiketten oppgir data som brukes til å spore deg, og "Inneholder reklame"
    • Fastic Plus: $14.99 i måneden
    Hele sammenligningen
  5. BodyFast

    BodyFast GmbH

    Best for en veiledet ukeplan

    En gratis fastetimer og faser, med en betalt Coach som endrer planen din hver uke og legger til logging av mat og kalorier.

    • App for iPad og Mac, men ikke for Apple Watch
    • Kan brukes uten konto
    • Etiketten oppgir data som brukes til å spore deg, og "Inneholder reklame"
    • Coach: $11.99 til $16.99 i måneden, $34.99 til $69.99 i året
    Hele sammenligningen
  6. FastEasy

    Welltech Apps

    Best for måltidsplaner til fasten

    Faste med oppskrifter og måltidsplaner. Ifølge siden i App Store kan du laste den ned gratis, men videre bruk krever et abonnement.

    • Bare iPhone: ingen app for Apple Watch eller iPad
    • Etiketten oppgir data som brukes til å spore deg
    • Premium: $9.99 til $19.99 i måneden eller $29.99 i året
    Hele sammenligningen
  7. Window

    Mosaic / ThrivePort

    Best for en timer på alle Apple-enheter

    En fastetimer som har eksistert lenge, med gratis planer og påminnelser og Premium for mer, på iPhone, iPad og Apple Watch.

    • Apper for iPad og Apple Watch
    • Etiketten oppgir data som brukes til å spore deg
    • Premium: $14.99 i måneden, $39.99 til $89.99 i året
    Hele sammenligningen

Slik velger du

Fem spørsmål før du laster ned

  1. Bestem deg for om du vil ha en fastetimer eller en hel diett-app. Vil du bare ta tiden på fastene dine, trenger du verken matlogging eller en coach.
  2. Sjekk hva som er gratis. Flere apper gir deg selve timeren gratis og tar betalt for resten; én krever et abonnement for at du skal kunne fortsette å bruke den.
  3. Les personvernetiketten (Personvern i appen) i App Store, særlig "Data som brukes til å spore deg".
  4. Sjekk enhetene dine: Ikke alle apper har en app for Apple Watch eller iPad.
  5. Sammenlign måneds- og årsprisen, og se etter et livstidsalternativ hvis du helst ikke vil abonnere.

Hva personvernetikettene sier

Alle apper i App Store har en personvernetikett som utvikleren fyller ut. "Data som brukes til å spore deg" betyr data som kobles sammen med andre selskapers apper, nettsteder eller data for reklame, eller deles med datameglere. "Inneholder reklame" står under aldersgrensen når en app viser reklame. Etiketten til Fasting Tracker oppgir ingen data som brukes til å spore deg; den knytter derimot kjøpshistorikk, identifikatorer, produktinteraksjon og krasjdata til deg, for analyse som du kan slå av i Innstillinger.

Fem av de seks andre appene oppgir data som brukes til å spore deg, som kjøpshistorikk, identifikatorer eller omtrentlig posisjon, og Simple, Fastic og BodyFast oppgir "Inneholder reklame". Zero og Fasting Tracker oppgir ingen data som brukes til å spore deg. Les mer om hvordan Fasting Tracker håndterer dataene dine.

Priser

Alle sju appene er gratis å laste ned. Sammenlignet per betalingsperiode i den amerikanske App Store har Fasting Tracker Pro den laveste månedsprisen, $6.99, mot $9.99 til $19.99 for de andre, og deler den laveste årsprisen, $29.99, med FastEasy; de andre oppgir $34.99 til $89.99 i året. Det er også den eneste av disse appene som tilbyr alle et engangskjøp for livstid, til $79.99.

Måneds- og årsabonnementer i den amerikanske App Store, sjekket 24. oktober 2026
AppI månedenI året
Fasting Tracker Pro$6.99$29.99
Zero Plus$9.99$89.99
FastEasy Premium$9.99 til $19.99$29.99
BodyFast Coach$11.99 til $16.99$34.99 til $69.99
Fastic Plus$14.99Ikke oppgitt
Window Premium$14.99$39.99 til $89.99
Simple Pro eller PremiumIkke oppgittIkke oppgitt

Noen apper selger billigere første perioder eller tilbud bare på nettstedet sitt: Zero tilbyr første måned for $4.99 og, på nettstedet sitt, et første år for $39.99, og nettstedet til Window tilbyr et år for $19.99. Simple oppgir priser fra $14.99 til $59.99, men publiserer ikke hvilken periode hver pris gjelder. Se hva som er gratis, og hva Pro gir.

Spørsmål

Hva er den beste gratis appen for periodisk faste?

Vil du ha selve fastetimeren gratis, har Fasting Tracker, Zero, BodyFast og Window den alle uten betaling. Fasting Tracker har i tillegg de 8 fasene, fire planer fra 13:11 til 18:6, rekker, vekt, vann, widgeter og appen for Apple Watch i gratisversjonen, uten konto og uten reklame.

Hvilke faste-apper sporer deg ikke?

På personvernetikettene i App Store oppgir Fasting Tracker og Zero ingen data som brukes til å spore deg. Simple, Fastic, BodyFast, FastEasy og Window oppgir alle noe.

Hvilke faste-apper fungerer på Apple Watch?

Fasting Tracker, Zero, Simple og Window har apper for Apple Watch. Fastic, BodyFast og FastEasy oppgir ingen.

Finnes det en faste-app for iPad?

Fasting Tracker, BodyFast og Window har apper for iPad. Fasting Tracker har også et oppsett for iPhone Duo, både lukket og åpen.

Kan jeg flytte fastehistorikken min til en annen app?

Fasting Tracker kan importere fastene dine fra dataeksporten fra Zero, eller fra enhver app som eksporterer et regneark eller en JSON-fil. Se hvordan du bytter fra Zero.

Hvilken faste-app er billigst?

Sammenlignet per betalingsperiode i den amerikanske App Store har Fasting Tracker Pro den laveste månedsprisen ($6.99) og deler den laveste årsprisen ($29.99) med FastEasy, og det er den eneste av disse appene med et livstidskjøp for alle ($79.99). Noen apper har billigere tilbud for første periode eller på nettstedet, og gratisversjonene av Fasting Tracker, Zero, BodyFast og Window koster ingenting.

Trenger jeg en betalt faste-app?

Nei. En timer, en plan du klarer å holde, og vann gjennom fasten er det som betyr mest. Betalte funksjoner som coaching eller lengre faster er ekstra. Les først hvordan du kommer i gang med periodisk faste.

Zero, Simple, Fastic, BodyFast, FastEasy og Window er varemerker som tilhører eierne sine. Fasting Tracker er ikke tilknyttet, sponset eller anbefalt av noen av dem; navnene og ikonene deres vises bare for å identifisere appene som sammenlignes.

Et ord om helse

Fasting Tracker er laget for generelt velvære og er ikke medisinsk utstyr. Faste passer ikke for alle: snakk med legen din først hvis du er gravid, har diabetes, har hatt en spiseforstyrrelse eller bruker medisiner, og før enhver lengre faste.