Vastenapps vergelijken

De beste apps voor intermittent fasting vergeleken

Zeven populaire vastenapps naast elkaar: wat gratis is, wat je betaalt, wat ze bijhouden en bij wie elke app past

We hebben gekeken naar de vastenapps met de meeste beoordelingen in de Amerikaanse App Store: Zero, Simple, Fastic, BodyFast, FastEasy en Window, plus onze eigen app, Fasting Tracker. Ze houden allemaal je vastenperiodes bij. Ze verschillen in wat gratis is, wat ze verder nog willen doen, op welke apparaten ze werken en wat er op hun privacylabel in de App Store staat.

In één oogopslag

Uit de vermelding in de Amerikaanse App Store en de website van elke app, gecontroleerd op 24 oktober 2026; de prijzen zijn prijzen in de Amerikaanse App Store per factuurperiode, en apps vermelden er vaak meerdere voor hetzelfde abonnement omdat aanbiedingen wisselen. De kolom van Fasting Tracker gaat over onze eigen app.
Fasting TrackerZeroSimpleFasticBodyFastFastEasyWindow
Vastentimer zonder te betalenJaJaJaJaJaNeeJa
VastenfasesJaJaNiet aangegevenJaJaJaNiet aangegeven
Eten loggen of calorieën tellenNeeJaJaJaJaNiet aangegevenJa
Apple Watch-appJaJaJaNeeNeeNeeJa
iPad-appJaNeeNeeNeeJaNeeJa
Talen311 (Engels)13116810
Gegevens die worden gebruikt om je te volgen (App-privacy)GeenGeenJaJaJaJaJa
"Bevat advertenties" (App Store)Niet vermeldNiet vermeldVermeldVermeldVermeldNiet vermeldNiet vermeld
Account nodigNeeNiet aangegevenNiet aangegevenNiet aangegevenOptioneelNiet aangegevenNiet aangegeven
Maandabonnement$6.99$9.99Niet aangegeven$14.99$11.99 tot $16.99$9.99 tot $19.99$14.99
Jaarabonnement$29.99$89.99Niet aangegevenNiet aangegeven$34.99 tot $69.99$29.99$39.99 tot $89.99
Aankoop voor altijd$79.99Alleen voor bepaalde ledenNiet vermeldNiet vermeldNiet vermeldNiet vermeldNiet vermeld

De apps één voor één

  1. Fasting Tracker

    Flawless Studio

    Beste voor een gratis, privé vastentimer

    Onze app. Een ringtimer met 8 lichaamsfases, reeksen, badges, gewicht en water, zonder aanmelden en zonder advertenties. Hij logt geen eten en telt geen calorieën.

    • 13:11, 14:10, 16:8 en 18:6 gratis; langere en eigen vastenperiodes met Pro
    • iPhone, iPad, iPhone Duo en Apple Watch, in 31 talen
    • Pro vanaf $6.99 per maand of $29.99 per jaar, of eenmalig $79.99 voor altijd
    • Importeert je geschiedenis uit Zero of een spreadsheet
  2. Zero

    Zero Longevity Science

    Beste voor een grote vastencommunity

    Een van de bekendste vastenapps, al sinds 2016. Timers, reeksen, weektrends, artikelen van experts en challenges zijn gratis; Zero Plus voegt onder meer het bijhouden van eiwit en eten toe.

    • Apple Watch, maar geen iPad-app
    • Alleen Engels
    • Geen gegevens om je te volgen op het privacylabel
    • Zero Plus: $9.99 per maand of $89.99 per jaar
    Volledige vergelijking
  3. Simple

    AM Apps / Simple.Life

    Beste voor een AI-coach om af te vallen

    Minder een vastentimer dan een afvalcoach: maaltijden, water, gewicht, activiteit en een AI-assistent, met vasten als één onderdeel.

    • Apple Watch, geen iPad-app; vereist iOS 18.3
    • In de App Store geschikt vanaf 18+
    • Het privacylabel vermeldt gegevens om je te volgen, en "Bevat advertenties"
    • Pro en Premium vermeld van $14.99 tot $59.99, periodes niet bekendgemaakt
    Volledige vergelijking
  4. Fastic

    Fastic GmbH

    Beste voor eten, recepten en stappen

    Vasten plus eten bijhouden, recepten, een stappenteller en een community. Zonder abonnement blijven volgens de helppagina's de vastentimer, de watertracker en de stappenteller gratis.

    • Alleen iPhone: geen Apple Watch- of iPad-app
    • Je account werkt op één apparaat tegelijk
    • Het privacylabel vermeldt gegevens om je te volgen, en "Bevat advertenties"
    • Fastic Plus: $14.99 per maand
    Volledige vergelijking
  5. BodyFast

    BodyFast GmbH

    Beste voor een begeleid weekschema

    Een gratis vastentimer met fases, en een betaalde Coach die je schema elke week aanpast en eten en calorieën bijhoudt.

    • iPad- en Mac-app, maar geen Apple Watch-app
    • Te gebruiken zonder account
    • Het privacylabel vermeldt gegevens om je te volgen, en "Bevat advertenties"
    • Coach: $11.99 tot $16.99 per maand, $34.99 tot $69.99 per jaar
    Volledige vergelijking
  6. FastEasy

    Welltech Apps

    Beste voor maaltijdplannen bij je vasten

    Vasten met recepten en maaltijdplannen. Volgens de vermelding kun je de app gratis downloaden, maar is voor verder gebruik een abonnement nodig.

    • Alleen iPhone: geen Apple Watch- of iPad-app
    • Het privacylabel vermeldt gegevens om je te volgen
    • Premium: $9.99 tot $19.99 per maand of $29.99 per jaar
    Volledige vergelijking
  7. Window

    Mosaic / ThrivePort

    Beste voor een timer op elk Apple-apparaat

    Een vastentimer die al lang bestaat, met gratis schema's en herinneringen en Premium voor meer, op iPhone, iPad en Apple Watch.

    • iPad- en Apple Watch-apps
    • Het privacylabel vermeldt gegevens om je te volgen
    • Premium: $14.99 per maand, $39.99 tot $89.99 per jaar
    Volledige vergelijking

Zo kies je

Vijf vragen voordat je downloadt

  1. Bepaal of je een vastentimer wilt of een complete dieet-app. Wil je alleen je vastenperiodes bijhouden, dan heb je geen eetdagboek of coach nodig.
  2. Kijk wat gratis is. Verschillende apps bieden de timer zelf gratis aan en vragen geld voor de rest; één vraagt een abonnement om de app te blijven gebruiken.
  3. Lees het privacylabel in de App Store, vooral "Gegevens die worden gebruikt om je te volgen".
  4. Check je apparaten: niet elke app heeft een Apple Watch- of iPad-app.
  5. Vergelijk de maand- en de jaarprijs, en zoek naar een levenslange optie als je liever geen abonnement neemt.

Wat de privacylabels zeggen

Elke vermelding in de App Store heeft een privacylabel, ingevuld door de ontwikkelaar. "Gegevens die worden gebruikt om je te volgen" zijn gegevens die voor advertenties worden gekoppeld aan apps, websites of gegevens van andere bedrijven, of worden gedeeld met databrokers. "Bevat advertenties" staat bij de leeftijdsclassificatie als een app advertenties toont. Het label van Fasting Tracker vermeldt geen gegevens om je te volgen; het koppelt wel aankoopgeschiedenis, ID's, productinteractie en crashgegevens aan je, voor analyses die je in Instellingen kunt uitzetten.

Vijf van de zes andere apps vermelden gegevens om je te volgen, zoals aankoopgeschiedenis, ID's of een globale locatie, en Simple, Fastic en BodyFast vermelden "Bevat advertenties". Zero en Fasting Tracker vermelden geen gegevens om je te volgen. Lees meer over hoe Fasting Tracker met je gegevens omgaat.

Prijzen

Alle zeven apps zijn gratis te downloaden. Per factuurperiode vergeleken in de Amerikaanse App Store heeft Fasting Tracker Pro de laagste maandprijs, $6.99, tegenover $9.99 tot $19.99 bij de andere, en deelt het met FastEasy de laagste jaarprijs, $29.99; de andere vermelden $34.99 tot $89.99 per jaar. Het is ook de enige van deze apps die iedereen een eenmalige aankoop voor altijd biedt, voor $79.99.

Maand- en jaarabonnementen in de Amerikaanse App Store, gecontroleerd op 24 oktober 2026
AppPer maandPer jaar
Fasting Tracker Pro$6.99$29.99
Zero Plus$9.99$89.99
FastEasy Premium$9.99 tot $19.99$29.99
BodyFast Coach$11.99 tot $16.99$34.99 tot $69.99
Fastic Plus$14.99Niet aangegeven
Window Premium$14.99$39.99 tot $89.99
Simple Pro of PremiumNiet aangegevenNiet aangegeven

Sommige apps verkopen goedkopere eerste periodes of aanbiedingen die alleen op hun website staan: Zero biedt de eerste maand voor $4.99 en op zijn website een eerste jaar voor $39.99, en de website van Window biedt een jaar voor $19.99. Simple vermeldt prijzen van $14.99 tot $59.99, maar maakt niet bekend voor welke periode elke prijs geldt. Bekijk wat gratis is en wat Pro toevoegt.

Vragen

Wat is de beste gratis app voor intermittent fasting?

Wil je de vastentimer zelf gratis, dan bieden Fasting Tracker, Zero, BodyFast en Window hem alle vier zonder te betalen. Fasting Tracker heeft in de gratis versie ook zijn 8 fases, vier schema's van 13:11 tot 18:6, reeksen, gewicht, water, widgets en de Apple Watch-app, zonder account en zonder advertenties.

Welke vastenapps volgen je niet?

Op hun privacylabel in de App Store vermelden Fasting Tracker en Zero geen gegevens om je te volgen. Simple, Fastic, BodyFast, FastEasy en Window vermelden er elk wel een paar.

Welke vastenapps werken op de Apple Watch?

Fasting Tracker, Zero, Simple en Window hebben een Apple Watch-app. Bij Fastic, BodyFast en FastEasy staat er geen vermeld.

Is er een vastenapp voor de iPad?

Fasting Tracker, BodyFast en Window hebben een iPad-app. Fasting Tracker heeft ook een indeling voor de iPhone Duo, dicht en open.

Kan ik mijn vastengeschiedenis naar een andere app meenemen?

Fasting Tracker kan je vastenperiodes importeren uit de data-export van Zero, of uit elke app die een spreadsheet of JSON-bestand exporteert. Lees hoe je overstapt van Zero.

Welke vasten-app is het goedkoopst?

Per factuurperiode vergeleken in de Amerikaanse App Store heeft Fasting Tracker Pro de laagste maandprijs ($6.99), deelt het met FastEasy de laagste jaarprijs ($29.99) en is het de enige van deze apps met een aankoop voor altijd voor iedereen ($79.99). Sommige apps hebben goedkopere aanbiedingen voor de eerste periode of op hun website, en de gratis versies van Fasting Tracker, Zero, BodyFast en Window kosten helemaal niets.

Heb ik een betaalde vastenapp nodig?

Nee. Een timer, een schema dat je volhoudt en water tijdens het vasten zijn het belangrijkst. Betaalde functies zoals coaching of langer vasten zijn extra's. Begin met hoe je start met intermittent fasting.

Zero, Simple, Fastic, BodyFast, FastEasy en Window zijn handelsmerken van hun eigenaars. Fasting Tracker is met geen van hen verbonden en wordt door geen van hen gesponsord of aanbevolen; hun namen en iconen staan er alleen om de vergeleken apps aan te duiden.

Een woord over gezondheid

Fasting Tracker is bedoeld voor algemeen welzijn en is geen medisch hulpmiddel. Vasten is niet voor iedereen: overleg eerst met je arts als je zwanger bent, diabetes hebt, een eetstoornis hebt gehad of medicijnen gebruikt, en voor elke langere vasten.